Yoga Shala

Address

Račianska 78, Bratislava, 831 02
Zameranie

Topujte vašu prevádzku v rámci zoznamu športovísk vo vašom meste, jeho okolí a zvýšte tak počet platiacich zákazníkov.

Využite potenciál nášho portálu naplno

O fitnescentre

Yoga Shala Nové Mesto

Sme tri ženy z troch rôznych generácií v jednom centre Yoga Shala. Spolu tvoríme priestor pre výuku jógy, ájurvédy a pilatesu. Spája nás úcta k životu, prírode, k ľuďom a odhodlanie meniť nás a naše okolie k lepšiemu. Naším poslaním je pomáhať ľuďom cítiť sa lepšie vo svojom tele a mysli. Vitajte u nás!

Jógou k pokojnej mysli

Na hodine je pokojná a tichá atmosféra, v ktorej ľudia môžu spočinúť sami so sebou a zažiť pocit zo svojho JA vďaka minimalizovaniu podnetov z vonka.  Slovné inštrukcie sú čo najúspornejšie a snažíme sa človeka čo najmenej vyrušovať. Dopomoc je preto skôr dotykom a má za cieľ uvoľniť telo a myseľ a ukázať tým, o čom je jóga. 

Martina má povesť precíznych, príjemných, terapeutických a najmä účinných dopomocí. Niektorí tvrdia, že sú až magické :)

Ájurvédou k skutočnému zdraviu

Zdravie vonkoncom neznamená len neprítomnosť choroby, ale najmä vitalitu, pocit telesnej a duševnej pohody. Neduhy mysle preto odstraňujeme jógou a neduhy tela ájurvédou. Úpravou životosprávy od drobností ako je vylúčenie niektorých potravín až po (pre niekoho) veľké životné zmeny ako úplné prehodenie denného režimu sa postupne vieme dopracovať k skutočnému zdraviu. 

Cvičením k silnému a pružnému telu

Dôležité je, aby každý rozumel, čo robí a prečo to robí, preto kladieme veľký dôraz na aplikovanie funkčnej anatómie a fyziológie. Každý je totižto iný a to jednoducho treba zohladniť, či už ide o vek, pohlavie, hypermobilitu, zranenie, či celkovú kondíciu. V našej ponuke sú preto rôzne lekcie zamerané na rôznych ľudí. Treba si správne vybrať, nemôže každá lekcia sedieť každému.

Ženy ženám

Rozumieme ženskému telu a výzvam s ním spojeným v jednotlivom životnom období a preto hlavne ženám chceme poskytnúť v našej mini shale útočisko. Vieme, aké je v dnešnej dobe ťažké nepodľahnúť tlaku médií a sociálnych sietí, navyše špeciálne v jógovom svete vzniká priam norma, podľa ktorej sa jóge venujú len mladé, štíhle a veľmi ohybné dievčatá. Pričom každý môže profitovať zo širokého spektra možností, ktoré prax jógy, cvičenie pilatesu a zdravý životný štýl podľa ájurvédy ponúkajú. Tešíme sa preto, že si k nám našlo cestu viacero žien, či už 50+, s nadváhou, hypermobilitou alebo aj s ochabnutým svalstvom, ktorým sme dokázali za tie roky nášho pôsobenia pomôcť. Obšírnejšie k tejto téme v záložke Jóga a ženy.

Čím sa líšime od iných?

Pracujeme s každým individuálne, preto máme skupinové lekcie pre max. 6 osôb. Tvoríme každému na mieru zostavu cvikov a praktík podľa typu človeka, jeho "diagnózy" a ambície. Našou špecialitou sú terapeutické dopomoci, ktoré uvoľňujú telo a pomáhajú mysli zažiť, ako sa chceme pri praxi jógy cítiť. Navzájom spolupracujeme, aby sme pre každého človeka našli najlepšie riešenie. Človek od nás odchádza s kompletným balíkom pozostávajúcim z cvičenia, úpravy životosprávy a zmenou životného nastavenia. 

Naša komunita Yoga Shala

Spájame ľudí s podobným životným nastavením, záujmom vzdelávať sa a rásť. Na lekciách, seminároch alebo pobytoch môžete spoznať kopec šikovných, zcestovaných a zaujímavých ľudí, ktorí do našej komunity patria.
Na Facebooku máme aj viaceré podporné skupiny pre absolventov našich seminárov. Máme takisto YouTube kanál, kde nájdete rôzne videá, podľa ktorých môžete cvičiť.

Vzdelávanie

Pravidelne organizujeme semináre o jógovej filozofii, jógových praktikách, funkčnej anatómii a fyziológii, (ne)výchovy detí a zdravého životného štýlu z pohľadu ájurvédy atď. a pozývame zaujímavých učiteľov, aby sa podelili s nami o svoje znalosti.
Organizujeme pravidelne aj pobyty v prírode s cieľom spomaliť, stíšiť sa a venovať sa naplno sebe.

Cenník
Nieje k dispozícií