Vimana

Address

Lieskovská cesta 6, Zvolen, 960 01
Zameranie

Topujte vašu prevádzku v rámci zoznamu športovísk vo vašom meste, jeho okolí a zvýšte tak počet platiacich zákazníkov.

Využite potenciál nášho portálu naplno

O fitnescentre

Štúdio Vimana Zvolen

Štúdio Vimana určené pre hodiny a kurzy Aštanga jogy vo Zvolene.

Hodiny Mysore, Vedené hodiny a kurzy pre každého kto má záujem urobiť niečo pre seba a svoje okolie.

Ashtanga (Aštanga) joga je jedným z najstarších systémov jogy. Tento systém jogy je zameraný na upriamenie pozornosti na to najdôležitejšie a teda na seba. Jednou z najstarších definícií jogy, ktorá pochádza z Yoga Sūtra od Patanjaliho: Yogaḥ-cittavṛtti-nirodahaḥ - Joga je zastavenie pohybov mysle.

Celý náš život je naša myseľ vystavovaná nesmiernemu množstvu vnemov a teda je väčšinu času mimo nás. Ak je pozornosť upriamena na nás samých je to vo väčšine prípadov na veľmi krátku chvíľu. Prax Ashtanga jogy túto pozornosť smeruje na nás a učí nás porozumieť našej mysli a telu.

Cez jogovú prax sa pozornosť počas celej doby pohybuje v rozpätí svojej jogovej podložky. Dych, pozornosť a ásany (pozície) sú presne definované a teda počas praxe nemusíte na podložke “vymýšľať” alebo upriamovať svoju pozornosť na učiteľa aby ste sa pozreli čo ide ďalej. Počas hodiny učiteľ nedemonštruje ásany na sebe, žiaka na prvých hodinách navedie do ásan ústne.

Existuje veľká domnienka, že ak nie ste flexibilný tak nemôžete robiť jogu. Joga je hlavne o vnútornej práci. A je to úžasný nástroj na transformáciu mysle a tela. Ashtanga Yoga ma taktiež obrovské terapeutické benefity. Pri správnom praktizovaní a spojení pohybu s dychom sa začne kumulovať vnútorné teplo (Agni) a teda aj pot, ktorý je vysoko terapeutický.

Yoga is for internal cleansing, not external exercising. Yoga means true self-knowledge.

Joga je vnútorná očista, nie vonkajšie cvičenie. Joga znamená to pravé sebapoznanie.

- K. Pattabhi Jois

Cenník
Nieje k dispozícií