BlockDock

Address

Púchovská 14, Bratislava, 831 06

Topujte vašu prevádzku v rámci zoznamu športovísk vo vašom meste, jeho okolí a zvýšte tak počet platiacich zákazníkov.

Využite potenciál nášho portálu naplno

O fitnescentre

BlockDock Bratislava

Nefalšovaný bouldering v BlockDock-u s neopakovateľnou atmosférou. Vy bouldrujete a personál sa stará o to, aby boli postavené nové bouldre a aby ste sa u nich cítili dobre.

Lezečky vám veľmi radi požičajú, keď bude treba.

 

ČO JE BOULDERING?

Bouldering je lezenie do výšky maximálne 4,5 m bez istenia lanom. Lezie sa sekvencia pohybov po skupine chytov, stupov a štruktúr na umelej bouldrovej stene alebo na skale. Dopadá sa na pružnú bouldermatku - hrubý matrac podobný žinenke. Na skaly si ju treba priniesť so sebou.

Na umelej stene je sekvencia označená úchytmi v jednej farbe. Označený je nástup - štyrmi páskami pre 4 končatiny; zóna - ťažšie miesto približne v polovici cesty (označuje sa počas pretekov) a top - miesto, kde boulder končí. Po súvislom dolezení od nástupu do topu, musí lezec top držať oboma rukami naraz minimálne 3 sekundy, len vtedy sa na pretekoch boulder považuje za vylezený.

Pri bežnom rekreačnom bouldrovaní chytáš všetko, čo sa držať dá a stúpaš po všetkom, čo drží.

Bouldering je jednou z disciplín športového lezenia. Športové lezenie je od roku 2016 olympijský šport, prvýkrát sa objaví na OH Tokio 2021.

Športové lezenie zahŕňa tri disciplíny LEAD - lezenie s lanom na obtiažnosť, SPEED - lezenie na rýchlosť a BOULDERING.

 

Parkovanie

Zaparkujete vo dvore na vyhradených vyznačených parkovacích miestach. Ak bude označené obmedzenie v parkovaní, prosím dodržiavajte ho.

 

Blockdock lezecka stena bratislava

Cenník
10+1 vstupová permanentka
79 €
Ročné predplatné
380 €
Mesačné predplatné
55 €